BDE-RFM214-915
Mfr.Part #
BDE-RFM214-915
Datasheet
BDE-RFM214-915
Description
CC1310 Sub1GHz Module
Stock
329
Antenna Type :
Antenna Not Included
Current - Receiving :
5.4mA
Current - Transmitting :
13.4mA
Frequency :
915MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
18-SMD Module
RF Family/Standard :
General ISM < 1GHz
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.8V